Nový hráč na scéne

T5 EVO

Cenníky a brožúry

Testovacia jazda

Technické parametre

Galéria

Z hľadiska vzhľadu si automobil osvojuje nový dizajnový koncept. Bočná strana T5 EVO stále vyzerá veľmi robustne a ukazuje športový tvar SUV. V zadnej časti auta je obľúbeným dizajnom prenikavé zadné svetlo a štyri výfuky na oboch stranách, ktoré dotvárajú športový vizuálny efekt auta.

V interiéri nový automobil využíva kožené sedadlá a spolu s veľkým množstvom zakrivených prvkov vytvára športový a mladistvý vizuálny efekt. Okrem toho infotainment používa jednoliaty dizajn 10,25-palcových spoločných obrazoviek, ktoré môžu navzájom spolupracovať. Multimediálny systém podporuje ovládacie funkcie, ako sú navigácia, pripojenie mobilného telefónu, handsfree či ovládanie klimatizácie.

Pokiaľ ide o výkon, T5 EVO je vybavený 1,5-litrovým radovým štvorvalcovým motorom s maximálnym výkonom 130 kW a maximálnym krútiacim momentom 260 Nm. O pohodlie na cestách sa stará rýchla 7-stupňová aická prevodovka. Aj pri tejto športovej konfigurácii si auto zachováva výbornú spotrebu vo svojej kategórii – 6,8l/100km.

Verzia HEAT WAVE

Verzia HEAT WAVE je špeciálna limitovaná edícia s novým športovým vzhľadom v žlto-čiernom prevedení. Táto verzia obsahuje navyše nový bodykit, vďaka ktorému bočná strana Dongfeng HEAT WAVE stále vyzerá veľmi robustne a ukazuje štandardný tvar SUV. V zadnej časti vozidla nájdeme spolu štyri výfuky, dva na oboch stranách v spodnej časti, čo ďalej posilňuje športový vizuálny efekt automobilu.

Okrem toho pribudlo aj niekoľko bezpečnostných asistentov v podobe 360° parkovacej kamery, predných parkovacích senzorov a BSD – systému pre sledovanie mŕtvych uhlov.

Galéria

Technické parametre

Model auta T5 EVO
Druh paliva benzín
Emisná norma Euro 6
Typ prevodovky DCT 7 stupňová
Zdvihový objem (cm³) 1481
Menovitý výkon motora (kW) 145
Maximálny výkon motora (kW) 130
Menovitý krútiaci moment (Nm) 285
Maximálny krútiaci moment (Nm) 260
Max. Rýchlosť (km / h) 180
Dĺžka / šírka / výška 4569/1875/1690
Pohotovostná hmotnosť (kg) 1665
Rázvor kolies (mm) 2715
Počet sedadiel 5
Objem palivovej nádrže (l) 55
Kombinovaná spotreba WLTP (l) 6,8
Pohon predná náprava
Rozchod kolies (mm) vpredu/vzdau 1600/1595
Maximálna prípustná hmotnosť (kg) 2025
Technicky prípustná hmotnosť na nápravu (kg) predná/zadná 1046/1046
Maximálna prípustná hmotnosť prípojného vozidla (kg) brzdeného/nebrzdeného 1500/750
Maximálna technicky prípustná hmotnosť v spojovacom bode (kg) 60

*Zobrazenie vozidiel na fotografiách a grafikách má ilustračný charakter a môže sa líšiť od reálneho vyhotovenia vozidla v závislosti napr. od výbavového stupňa, alebo verzie vozidla.